menu

Ľudia v Baletnej prípravke SND

Vedenie Baletnej prípravky SND

Mgr.art Jozef Dolinsky
Mgr. art. Jozef Dolinský, ml.

Jozef Dolinský ml. absolvoval Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej (1988). Svoje vzdelanie si rozšíril absolvovaním odboru kulturológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a odboru divadelnej dramaturgie a réžie na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Mgr.art. Jana Páralová
Mgr. art. Jana Páralová

Narodila sa v Poličke v roku 1982. Už od skorého detstva sa začala zoznamovať s prvými krôčikmi. Ako štvorročná navštevovala ľudovú školu umenia Holice v Čechách a práve vtedajšia učiteľka prof. Marta Kmuníčková a podpora rodičov v nej prebudili lásku k takcu a deťom.

doc. Marilena Halászová
doc. Marilena Halászová

Marilena Halászová sa narodila v Rumunsku 21. septembra 1935. Po rokoch aktívnej tanečnej prípravy doma v Bukurešti, začala študovať choreografiu a pedagogiku na GITIS-e, prestížnej umeleckej škole v Moskve. S diplomom a čerstvou teoretickou prípravou prišla (spolu s manželom Karolom Tóthom) v roku 1961 na Slovensko.

Pedagógovia

Mgr.art. Jana Páralová
Mgr. art. Jana Páralová

Narodila sa v Poličke v roku 1982. Už od skorého detstva sa začala zoznamovať s prvými krôčikmi. Ako štvorročná navštevovala ľudovú školu umenia Holice v Čechách a práve vtedajšia učiteľka prof. Marta Kmuníčková a podpora rodičov v nej prebudili lásku

Katsiaryna Kavaleuskaya
Katsiaryna Kavaleuskaya

Narodila sa v hlavnom meste Bieloruska Minsk. Klasický tanec vyštudovala na Národnom choreografickom učilišti v Minsku. Už počas štúdii účinkovala na scéne Veľkého národného akademického diavdla opery a baletu v Minsku.